Transfer domen

Masz domenę u innego operatora?
W Hekko.pl przeniesiemy ją w kilka minut!

Transfer domen

W przypadku chęci przeniesienia domeny do nas, należy dokonać jej transferu. Jest to operacja umożliwiająca zmianę rejestratora domeny, polegająca na przeniesieniu prawa do obsługi domeny internetowej na wybraną firmę. Dotyczy to zmiany delegacji DNS, odnawiania oraz opłacania samej domeny.
Przed rozpoczęciem transferu domeny, prosimy o założenie konta w Panelu Klienta na stronie www.hekko.pl/panel. Poniżej opisane są procedury transferu domen polskich, globalnych i europejskiej.

Procedura dla domen polskich (pl, regionalne, funkcjonalne)

Transfer domeny należy rozpocząć najwcześniej po 5 dniach od daty rejestracji lub odnowienia domeny. Transfer domeny polskiej jest bezpłatny (chyba, że domena wygasła – wówczas naliczana jest od razu opłata za transfer z przedłużeniem) i nie przedłuża jej ważności.

Aby rozpocząć transfer domeny od innego rejestratora, należy zalogować się do Panelu Klienta i wybrać zakładę „Domeny” -> „Transfer”. Tam, po uzupełnieniu formularza nazwą domeny oraz kodem authinfo, nasz pracownik sprawdzi przesłane dane i zainicjuje transfer. Kod auhinfo należy uzyskać od obecnego rejestratora – zwykle jest to możliwe po przesłaniu odpowiedniego wniosku lub można uzyskać kod bezpośrednio w panelu obsługowym.

Po zainicjowaniu transferu, na adres e-mail abonenta domeny zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie transferu. Transfer powinien zostać potwierdzony poprzez kliknięcie w link przez Abonenta domeny.
Ważne: do przeprowadzenia transferu domeny, konieczna jest pełna zgodność danych abonenta u obecnego operatora domeny oraz w naszej firmie. Transfer nie umożliwia jednoczesnego przeniesienia domeny na inną osobę lub firmę (abonenta).

Procedura dla domen globalnych (com, net, org, name, biz, info) oraz europejskich (eu)

Aby rozpocząć transfer domeny globalnej/europejskiej od innego rejestratora, należy zalogować się do Panelu Klienta i wybrać zakładę „Domeny” -> „Transfer”. Tam, po uzupełnieniu formularza nazwą domeny oraz kodem umożliwiającym transfer, zostanie wygenerowana proforma zgodnie z cennikiem odnawiania domen. Po opłaceniu transferu domeny, operacja zostanie zainicjowana. Transfer trwa 7-10 dni i po tym czasie domena pojawi się w Panelu klienta Hekko.pl.

Transfer domen polskich (.pl), w tym funkcjonalnych (np. .com.pl, .net.pl, .org.pl) i regionalnych (np. .waw.pl) jest bezpłatny. Transfer pozostałych domen jest płatny według cennika jak za przedłużenie domeny.