Centrum danych

Hosting Hekko pracuje przede wszystkim w oparciu o własne centrum danych w Gdańsku, natomiast wykorzystujemy także inne centra danych, głównie w związku z technologią DNS Anycast, zapewniając serwery DNS na sześciu kontynentach.

Norma TIER-3

Telecommunications Industry Association (TIA) utworzyła normę ANSI/TIA-942, które definiują klasy niezawodności (tzw. Tier) dla obiektów typu data center. Data center Hekko spełnia rygorystyczne wymogi normy TIER-3, zapewniając redundancję infrastruktury.

Zasilanie bezprzerwowe

Gwarantowane bezprzerwowe zasilanie. W razie zaniku zasilania praca urządzeń w pierwszej kolejności jest podtrzymywana przez system UPS, a po kilku sekundach startuje generator spalinowy, zapewniający dowolnie długie podtrzymanie zasilania.

Redundantne chłodzenie.

Redundantny system chłodzenia w naszym data center jest oparty na rozwiązaniach firmy Daikin oraz tzw. freecoolingu. Stosujemy podział przestrzeni na ciepłe i zimne korytarze, co zapewnia odpowiednią wydajność procesu chłodzenia.

Sieć

Centrum Danych podłączone do ringu światłowodowego trzema osobnymi trasami. Pracujemy w oparciu o sprzęt sieciowy marek Juniper i HP, jesteśmy w stanie zestawiać połączenia o przepływowości od 1 Mbps do 10 Gbps

Podłoga techniczna

Podniesiona podłoga techniczna skraca czas niezbędny dla wykonywania czynności technicznych, na czym na koniec zawsze zyskują klienci. Nośność podłogi to 1500 kg/m2. Tego typu rozwiązania ograniczają ryzyko błędów i wypadków oraz uławiają chłodzenie.

Fizycze bezpieczeństwo

Zapewniamy stały monitoring kamerami (CCTV) zarówno samej serwerowni, jak i przestrzeni dookoła budynku. Stosujemy kontrolę dostępu, a obiekt oczywiście wyposażono w odpowiedni system przeciwpożarowy. Administratorzy w centrum danych są dostępni 24/7.